SKU 836-325CF
Package QTY 1
Weights & dimensions
Features
Return Policy
Dropshipping
Details
Features:
  • • Wide desktop for writing, computer work and other home office activities
  • • 3 cabinets, 2 drawers and 2 open shelves to remove immediate clutter
  • • The inner shelf in the cabinets is adjustable for different item heights
  • • The cable management on the desktop keep the cables organized
  • • Anti-tipping hardware that can be fixed to the wall for added safety
  • • Assembly Required
Specification:
  • • Color: Dark Coffee Wood Grain
  • • Material: MDF
  • • Overall Dimension: 47.25" L x 20.75" W x 69.25" H
  • • Desk Top Size: 47.25" L x 20.75" W x 32" H
  • • Top Cabinet Inner Size: 11.5" W x 9.75" D x 15.25" H
  • • Bottom Cabinet Inner Size: 11.5" W x 19.5" D x 21.75" H
  • • Top Open Shelf: (each layer) 19.5" W x 10.25" D x 7.25" H
  • • Cable Hole Size: Φ2"
  • • Small Drawer Inner Size: 9.5" W x 11.5" D x 2.5" H
  • • Big Drawer Inner Size: 28.25" W x 11.25" D x 2.5" H
  • • Foot Height: 3.25"